Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i mbrojtjes, Donald Rumsfeld, ka deklaruar se ai mirëpret një rol të mundshëm paqeruajtës për NATO-n në Irakun e pas luftës. Ai ka theksuar se dhe një numër vendesh arabe kanë shprehur dëshirën të ndihmojnë në rindërtimin e Bagdatit.
"Unë pres që një numër i madh vendesh të përfshihen në këtë proces", tha Rumsfeld, duke shtuar se Iraku do ketë "shumë nevoja".
XS
SM
MD
LG