Ndërlidhjet

PRISHTINË


Në orët e vona të pasdites, në fshatin Vitomiricë të Pejës është vrarë Ilir Selimaj, 23 vjec dhe bashkeshortja e tij Feride. Viktimat gjendeshin në veturë, së bashku me tre persona, një prej të cilëve 4 vjec. Tre personat janë lënduar, por janë jashtë rrezikut për jeten.
Lajmi është dhënë nga zëdhënësi i UNMIK-ut Andrea Anjeli dhe është konfirmuar ng apolicia ndërkombetare.
Deri tani nuk ka deshmitare per ngjarjen dhe nuk dihen arsyet.
Selimaj ka qenë ish anëtar i UCK-së, si dhe një ndër dëshmitarët në gjyqin e grupit të Dukagjinit.
XS
SM
MD
LG