Ndërlidhjet

BAIKONUR - KAZAKISTAN


Dy astronautë, një rus dhe një amerikan, janë nisur sot në hapësirë, duke shënuar rifillimin e programeve të fluturimit pas tragjedisë në muajin shkurt të anijes kozmike Kolumbia, gjatë së cilës humbën jetën 7 anëtarët e ekuipazhit.
XS
SM
MD
LG