Ndërlidhjet

BAGDAD


Një këshilltar i lartë amerikan pranë Bankës qendrore irakiane tha se gjatë garbitejeve pas rënies së regjimit të Irakut është vjedhur valutë e jashtëme në vlerë prej 400 milion dollarësh, në euoro, dollarë dhe funta sterlina. Ai tha se hajnat kanë vjedhur edhe një vlerë prej 10 milion dollarësh në dinarë irakian.
XS
SM
MD
LG