Ndërlidhjet

SEUL


Koreja e Jugut do kërkojë sërish nga Koreja e Veriut të shprehet qartë nëse zotëron apo jo armë bërthamore.
Të dy koretë po zhvillojnë në Seul bisedime tre ditore në nivel ministror.
Burimet e Seulit zyrtar kanë deklaruar se Koreja e Veriut nuk ka pranuar deri tani të diskutojë një temë të tillë, duke thënë se kjo është një problem mes Penjanit dhe Uashingtonit.
XS
SM
MD
LG