Ndërlidhjet

HANOI


Vietnami është vendi i parë që në mënyrë të suksesshmë ka arritur të bllokojë përhapjen e pneumonisë vdekjeprurëse, S.A.R.S. Kjo është njoftuar nga Organizata Botërore e Shëndetësisë.
Asnjë rast i ri i të infektuarve nga S.A.R.S. nuk është paraqitur në Vietnam në 20 ditët e fundit.
Por sëmundja po njeh përhapje në Kinë, e cila shtë dhe vendi i origjinës për S.A.R.S.
XS
SM
MD
LG