Ndërlidhjet

BAGRAM


Trupat amerikane do të vazhdojnë fushatën e ndjekjeve ndaj luftëtarëve të mbetur Talibanë dhe anëtarëve të rrjetit terrorist të Al-Kaidës në Afganistan.
Burimet amerikane kanë theksuar se operacionet ushtarake të kufizuara në numër do të vazhdojnë dhe për një kohë.
Këto deklarata janë bërë derisa kohët e fundit sulme të llojit guerril janë shtuar në pjesë të ndryshme të Afganistanit.
XS
SM
MD
LG