Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Shteteve të Bashkuara, George Bush e ka përshëndetur nënshkrimin e Kartës Shtetet e Bashkuara-Adriatiku, e cila premton mbështetjen e vendit të tij për Shqipërinë, Kroacinë dhe Maqedoninë për pranimin e tyre në NATO, thuhet në një deklaratë të zëdhënësit të Shtëpisë së Bardhë.
Kartën e nënshkruan dje në Tiranë ministrat e jashtëm të Shqipërisë, Kroacisë dhe Maqedonisë-dhe sekretari amerikan i shtetit, Colin Powell.
XS
SM
MD
LG