Ndërlidhjet

VARSHAVË


Në rafinerinë e Gdanskut, e dyta për nga madhësia në Poloni, ka ndodhur një shpërthim që ndezi 20 mijë metra kub karburante dhe ka lënë të vdekur tre puntorë.
Nuk dihet qartë se çka e shkaktoi shpërthimin, që ka ndodhur kur puntorët po merrnin në mënyrë rutinore mostrën nga fuçia e naftës.
XS
SM
MD
LG