Ndërlidhjet

WARSHAVË


Presidenti i Polonisë, Aleksander Kwasniewski konfirmoi se vendi i tij do të udhëheqë forcën stabilizuese në Irakun verior, në kuadrin e planit të Shteteve të Bashkuara për sigurimin e paqës në ate vend.
Raportohet se Shtetet e Bashkuara dhe aleatët e tyre planifikojnë të fillojnë me vendosjen e forcës stabilizuese deri nga fundi i këtij muaji, duke e ndarë Irakun në tre sektor të komanduar nga Shtetet e Bashkuara, Britania dhe Polonia.
XS
SM
MD
LG