Ndërlidhjet

UASHINGTON


Burimet ushtarake amerikane kanë njoftuar për arrestimin e Huda Salih Amash, e cila gjendej në listën e 55 irakianëve më të kërkuar nga forcat e koalicionit.
Besohet se Amash ka qenë e përfshirë në programet e armëve të shkatërrimit në masë, të zhvilluar gjatë regjimit të Sadam Huseinit. Ajo ka qenë dhe një nga drejtueset e partisë Bathe të Sadam Huseinit.
XS
SM
MD
LG