Ndërlidhjet

HAGË


Dëshmitari me identitet të mbrojtur në gjykimin e ish presidentit jugosllav, Sllobodan Millosheviq në Tribunalin e Hagës ka dëshmuar për keqtrajtimet, sakatosjet dhe vrasjet që kanë bërë forcat serbe ndaj të burgosurve myslimanë pran Zvornikut në vitin 1992 , gjatë luftës në Bosnjë.
Sllobodan Millosheviq gjykohet për krime lufte dhe krime kundër njerëzimit në Kroaci dhe në Kosovë dhe për gjenocid në Bosnjë.
XS
SM
MD
LG