Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti George Bush ka autorizuar vazhdimin e shitjes së armëve Serbisë dhe Malit të Zi, mbase kjo si,ç thuhet në letrën e Shtëpisë së Bardhë drejtuar Stejdepartmentit, ''do të forcojë sigurinë e Shteteve të Bashkuara dhe promovojë paqë në botë''.
Sekretari amerikan i shtetit, Colin Powell para një muaji vizitoi Beogradin ku theksoi zotimet e Shteteve të Bashkuara për të ndihmuar Serbinë dhe Malin e Zi që të luftojnë krimin e organizuar dhe ekstremizmin politik.
XS
SM
MD
LG