Ndërlidhjet

PRAGË


Bilanci i të vdekurve nga SARS- në botë sot tejkaloi pesëqindëshin, kurse i të infektuarve arriti në rreth 6.400 njerës.
Organizata Botërore e Shëndetësisë tha sot se shkalla e vdekjes nga sëmundja është afro 15 përqind e të infektuarve të të gjitha moshave dhe mbi 50 përqind e të infektuarve të moshës mbi 65 vjeç.
XS
SM
MD
LG