Ndërlidhjet

MERDARË


Sot u riatdhesuan kufomat e identifikuara të 37 viktimave- civilë shqiptarë të vrarë nga forcat serbe dhe të transportuar në varreza masive në Serbi për të fshehur gjurmët e krimit të bëra gjatë luftës së fundit në Kosovë.
Në tre lokacione varrezash masive në Serbi janë zbuluar kufomat e mbi 800 viktimave shqiptare, kurse ato që u dorëzuan sot ishin nga varreza masive në poligonin e policisë serbe tek Batajnica afër Beogradit.
XS
SM
MD
LG