Ndërlidhjet

BUDAPEST


Në Hungari, gjatë ndeshjes së një treni me një autobus me të cilin udhëtonin kryesisht turistë gjermanë, u vranë 32 persona bashkë me shoferin.
Treni goditi autobusin tek vend-kalimi afër Siofok pfran Liqenit Ballaton në Hungari dhe e ndau përgjysë.
XS
SM
MD
LG