Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i shtetit, Colin Powell arrin sot në Izrael për bisedime që kanë qëllim t'u japin shtytje përpjekjeve të reja për paqë midis Izraelit dhe palestinezëve.
Pas bisedimeve me kryeministrin izraelit, Powell shkon në Ramallah që të takojë kryeministrin palestinez, Mahmoud Abbas.''Me padurim presë të shohë nëse mund të bëjmë progres sa më shpejtë që është e mundur dhe të përfitojmë nga situata e re strategjike e krijuar me përfundimin e regjimit në Bagdad dhe me caktimin e kryeministrit palestinez dhe paraqitjen e planit ndërkombëtar për arritjen e paqës'', ka deklaruar Powell duke u nisur në turneun në Lindjen e Mesme.
XS
SM
MD
LG