Ndërlidhjet

BERLIN


Ministri i jashtëm gjerman, Joschka Fischer arriti në Algjeri dhe ka kërkuar që misteri lidhur me zhdukjen e 31 evropianëve të zgjidhet shpejtë, pa humbur asnjë jetë.
Qeveria e Alegjerisë ka dërguar mijëra trupa për të gjetur 15 turistët gjermanë, 10 austrianë, katër zviceranë, një holandez dhe një zuedez, të cilët kanë humbur ka disa muaj në hapsirat e Saharasë.
XS
SM
MD
LG