Ndërlidhjet

AMAN


Shtetet e Bashkuara i kanë dhënë Jordanisë 700 milionë dollarë si kompensim për humbjet ekonomike të shkaktuara nga lufta në Irak.
Sekretari amerikan i Shtetit, Colin Poëell, i cili po viziton rajonin, tha se kjo është dëshmi e besimit amerikan në të ardhmen e Jordanisë dhe vendosmërinë e saj për reformat.
XS
SM
MD
LG