Ndërlidhjet

PODGORICË


Komisioni qëndror zgjedhor në Mal të Zi ka konfirmuar dhe zyrtarisht gjatë ditës fitoren e Filip Vujanovicit në zgjedhjet presidenciale.
Sipas burimeve zyrtare rreth 60 për qind e votuesve kanë qenë për Vujanovicin.
Pas shpalljes së rezultatit vetë Vujanovic ka përsëritur gatishmërinë për mbajtjen e referndumit mbi të ardhmen e Serbisë dhe Malit të Zi.
XS
SM
MD
LG