Ndërlidhjet

RAMALLAH


Lideri palestinez, Yasser Arafat sot është angazhuar për paqë me Izraelin në shkëmbim të tërheqies komplete nga territoret palestineze.
''Ne jemi për paqë të drejtë dhe të gjithanëshme, paqë të guximtarëve në shkëmbim të tërheqies komplete izraelite nga toka palestineze dhe arabe'', ka thënë Arafat gjatë një fjalimi që ka mbajtur në Ramallah.
XS
SM
MD
LG