Ndërlidhjet

BEOGRAD


Kryeministri i Serbisë, Zoran Zhivkoviq thotë se ai shpreson se bisedimet për statusin e Kosovës ku do të përfshiheshin sipas tij '' Beogradi, shqiptarët e Kosovës, Bashkimi Evropian, Shtetet e Bashkuara dhe Kombet e Bashkuara, do të fillojnë së shpejti''.
Në një intervistë për Rojters, Zhivkoviq ka thënë gjithashtu se Serbia do të vazhdojë të bashkëpunojë me Tribunalin e Hagës dhe se do të dorëzojë të gjithë të akuzuarit që ndodhen në arrati në territorin e sajë.
XS
SM
MD
LG