Ndërlidhjet

BASRA


Universiteti i Basrës në jug të Irakut është rihapur gjatë ditës, pasi ishte mbyllur për më shumë se dy muaj.
Amid el-Idani, dekan i fakultetit të inxhinierisë, ka deklaruar se mësimi do rifillojë të djelën.
Ndërtesat e universitetit u dëmtuan gjatë luftimeve mes trupave britanike dhe atyre të Sadam Huseinit si dhe pësuan nga plackitjet pas përfundimit të luftimeve.
XS
SM
MD
LG