Ndërlidhjet

PEKIN


Organizata Botërore e Shëndetësisë tha sot se nuk është e gatëshme të deklarojë se epidemia e SARS-it në Kinë ka filluar të marrë trendet e rënies, megjithë raportet optimiste nga zyrtarët e Kinës.
Kina sot raportoi pesë raste të reja vdekjesh dhe 12 raste të tjera infektimi nga Sindromi akut i rëndë i frymëmarrjes.
Deri tash Kina është vendi i goditur më rëndë në Botë nga shpërthimi i SARS-it.
XS
SM
MD
LG