Ndërlidhjet

PARIS


Ministrat e jashtëm të Grupit të 8 vendeve të industrializuara bashkërisht kanë kërkuar nga Korea Veriore të eliminojë programet e veta bërthamore, kurse nga Irani të lejojë më shumë inspektime të programeve të tij bërthamorë.
Në deklaratën e konferencës dy ditëshe në Paris, ministrat e G-8 thonë se çështja bërthamore veri-koreane paraqet kërcënim për paqën dhe stabilitetin në botë.
XS
SM
MD
LG