Ndërlidhjet

SHKUP


Forcat speciale të Maqedonisë ndërmorën një aksion në fshatin Sopot të Kumanovës për të gjurmuar personat e dyshuar lidhur me shpërthimin e një mine në ato rajone disa muaj më parë kur u vranë dy ushtarë të NATO-s.
Në komunikatën e ministrisë së Brendëshme thuhet se u arrestuan dy persona tek shtëpitë e të cilëve janë gjetur armë ilegale dhe para të falsifikuara, por familjarët e tyre thanë se nuk u gjetën kurrfar armësh, veçse ishin plaçkitur nga policë të maskuar.
XS
SM
MD
LG