Ndërlidhjet

TEHERAN


Nga mbledhja e Organizatës së Konferencës Islamike në Teheran, fqinjët e Irakut bën thirrje që Kombet e Bashkuara të luajnë ''rol qëndror'' në Irakun e pas-luftës dhe për përfundim të shpejtë të okupimit të prirë nga Shtetet e Bashkuara.
XS
SM
MD
LG