Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtetet e Bashkuara kanë kërkuar nga afro 50 vende që të dërgojnë këshilltarë policor në Irak për të ndihuar në frenimin e kaosit e dhunës në ate vend.
Zyrtari i lartë amerikan, Douglas Feith ka thënë se deri tash vetëm shtatë vende janë dakorduar që të dërgojnë këshilltarë që të ndihmojnë për stërvitjen e policisë së riorganizuar irakiane dhe të mbështesin trupat amerikane në patrollimet e përditëshme.
Ndërohë sot në Irak është vrarë një ushtar amerikan nga ''zjarr armiqësor'', njoftoi Komanda Qendrore amerikane.
XS
SM
MD
LG