Ndërlidhjet

SOFJE


Parlamenti i Bullgarisë ka miratuar kërkesën e qeverisë për dërgimin e 500 ushtaraëve bullgar në Irak që t'i bashkohen forcës stabilizuese të prirë nga Shtetet e Bashkuara.
Bataljoni pritet të dërgohet në Irak deri nga fundi i muajit të ardhëshëm dhe do të vihet me gjasë nën komandën e Polonisë.
XS
SM
MD
LG