Ndërlidhjet

PEKIN


Në kryeqytetin kinez kanë filluar të hapen kinematë, teatrot dhe vende të tjera publike, një muaj e gjysmë pas vendimit për mbylljen e tyre. Vendimi erdhi si pasojë e epidemisë së pneumonisë vdekjeprurëse e njohur me shkurtesën S.A.R.S.
Edhe Organizata Botërore e Shëndetësisë ka konfirmuar se epidemia ka shënuar rënie të ndjeshme.
XS
SM
MD
LG