Ndërlidhjet

PRISHTINË


Nga shpërthimi që ka ndodhur sot në mengjes përpara një agjencie turistike në qendër të Prishtinës janë lënduar 7 persona, dy prej të cilëve, sipas mjekëve në Qendrën Emergjente në Prishtinë, janë në gjendje më serioze. Autoritetet e rendit kanë njoftuar se shpërthimi është rezultat i një kurthi me granatë dore dhe ka ndodhur në kohen kur një punëtore është përpjekur që të hapë derën kryesore të agjencisë. Tash për tash motivet e këtij shpërthimi mbeten të pasqaruara.
XS
SM
MD
LG