Ndërlidhjet

SHKUP


Organizata për Siguri dhe Bashkëpunim Evropian (OSBE) dënoi rrethimin e stacionit të policisë në fshatin Haraçinë, afër Shkupit. Rrethimi ndodhi pas vrasjes së djeshme të një shqiptari nga Haraçina, i akuzuar për kriminalitet. "Për OSBE-në, incidenti i mbrëmshëm është akt i qartë kriminal. Ne inkurajojmë policinë maqedonase të arrestojë sulmuesit dhe keqbërësit, dhe t'i sjellë ata para drejtësisë", tha zëdhënësi i OSBE-së, Volfgang Graven.
XS
SM
MD
LG