Ndërlidhjet

MAJN – SHTETET E BASHKUARA


Presidenti amerikan, George Bush, ka thënë se bota duhet të godasë pa mëdyshje grupin militant Hamas dhe të gjithë ata që punojnë kundër krijimit në mënyrë paqësore të një shteti palestinez.
Deklaratat e Bushit erdhën pas një jave të ngarkuar me sulme dhe viktima në Lindjen e Mesme.
XS
SM
MD
LG