Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Agjencitë e specializuara të Kombeve të Bashkuara kanë kërkuar nga bashkësia ndërkombëtare të rrisë përpjekjet në ndihmë të qeverisë së përkohshme afgane për të eliminuar ekonominë e drogës në vend.
Të njëjtat burime pohojnë se Afganistani do vazhdojë dhe në të ardhmen e afërt të jetë prodhuesi kryesor i drogës në botë.
Njerëz të lidhur me regjimin e rrëzuar Taliban apo elementë të Al-Kaidës kontrollojnë këtë biznes në Afganistan.
XS
SM
MD
LG