Ndërlidhjet

BAGDAD


Trupat amerikane sot kanë vrarë dy demonstrantë irakienë para pallatit presidencial në Bagdad, ku gjendet shtabi i administratës së udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara.
Disa nga protestuesit shkrepën raketa kundër ushtarëve amerikanë, kurse e sulmuan edhe një autokolonë.
Ndërkohë, një ushtar amerikan është vrarë në një incident tjetër në Bagdad.
Të paktën 42 ushtarë amerikanë janë vrarë në Bagdad dhe rrethinën e tij, që kur presidenti George Bush shpalli se luftimet kryesore në Irak kanë përfunduar.
XS
SM
MD
LG