Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtëpia e Bardhë tha se presidenti i Shteteve të Bashkuara George Bush është optimist rreth gjasave afatgjata për përfundimin e dhunës ndërmjet izraelitëve dhe palestinezëve.
Zëdhënësi Ari Fleischer tha se hapi i parë duhet të jetë ndalimi i sulmeve të ekstremistëve palestinezë kundër izraelitëve.
Ai tha se sulmet terroriste mbeten kërcënimi kryesor për zbatimin e planit të paqes të mbështetur nga Shtetet e Bashkuara.
XS
SM
MD
LG