Ndërlidhjet

UASHINGTON


Dy senatorë amerikanë, drejtuesit e Komitetit të Inteligjencës në Senat, kanë bërë të ditur se do kërkojnë rishikimin e informacioneve të inteligjencës, të cilat cuan në luftën në Irak.
Pat Roberts, kongresmenë republikanë dhe Jay Rockfeller, demokrat, kanë thënë se komiteti që ata drejtojnë do shqyrtojë sasinë dhe cilësinë e informacioneve lidhur me armët e shkatërrimit në masë të Irakut dhe lidhjet e Bagdatit me organizatat terroriste.
XS
SM
MD
LG