Ndërlidhjet

SHUNEH – JORDANI


Pas bisedimeve të fundjavës mes izraelitëve dhe palestinezëve është arritur përparim për transferimin tek autoriteti palestinez të përgjegjësive të sigurisë për Rripin e Gazës.
Kjo është deklaruar nga Sekretari amerikan i Shtetit, Colin Powell.
Powell ka shtuar se të dyja palët janë të përgjegjshme për të ndarë përgjegjësitë dhe përpjekjet në dhënjen fund të terrorizmit.
XS
SM
MD
LG