Ndërlidhjet

KARACI


Një gjykatë pakistaneze e specializuar në gjykimin e veprave terroriste ka shtyrë gjykimin e personave të akuzuar për sulmin e vitit të kaluar, ku humbën jetën 11 inxhinierë francezë.
Ndërkaq autoritetet në Islamabad kanë thënë se kanë arrestuar një militant islamik, dhe katër bashkëpunëtorët e tij, si të përfshirë në vrasjen e gazetarit amerikan Daniel Pearl.
XS
SM
MD
LG