Ndërlidhjet

NJU DELHI


Dy civilë janë vrarë dhe së paku 35 të tjerë janë plagosur si pasojë e sulmit me granatë mbi një autobus në rajonin e Kashmirit.
Besohet se sulmi është bërë nga militantët islamikë, të cilët kërkojnë shkëputjen e Kashmirit nga India.
XS
SM
MD
LG