Ndërlidhjet

BAGRAM –AFGANISTAN


Forcat amerikane dhe afgane po veprojnë bashkërisht në operacionet ushtarake që synojnë të ndalojnë hyrjen e militantëve nga Pakistani.
Rajoni kufitar Afganistan –Pakistan shërben si bazë për anëtarët e mbetur të rrjetit terrorst të Al-Kaidës.
XS
SM
MD
LG