Ndërlidhjet

JERUSALEM


Kreu i Kombeve të Bashkuara, Kofi Anan, ka kërkuar nga izraelitët dhe palestinezët, që vala e fundit e dhunës të mos shkatërrojë përpjekjet e fundit për zbatimin e planit të paqes në rajon.
Zyrtarët e të dyja palëve kanë vazhduar dhe sot bisedimet lidhur me cështjet e sigurisë. Ndërsa burimet palesitneze pohojnë se mund të arrihet një armëpushim i përkohshëm i Hamasit.
Shtëpia e Bardhë ka bërë të ditur se në fund të kësaj jave, Condoleezza Rice, këshillëtarja për siguri e presidentit Bush, do udhëtojë për në Lindjen e Mesme.
XS
SM
MD
LG