Ndërlidhjet

LONDËR


Britania ka forcuar sistemin e vizave për qytetarët e një numri vendesh, për të cilët pasija me viza është e detyrueshme nëse udhëtojnë drejt Britanisë.
Së fundi është vendosur sistemi i vizave dhe për të kaluar tranzit në aeroportet britanike.
Në listën e vendeve që i kap një ligj i tillë janë dhe Shqipëria e Maqedonia.
XS
SM
MD
LG