Ndërlidhjet

MINSK


Bjellarusia ka akuzuar organizatën amerikane për shkëmbime akademike, IREX, se shërben si strukturë spiunazhi.
Në një dokumentar televiziv, zëdhënësi i KGB-së, ka thënë se IREX-i është një platformë për aktivitete të shërbimeve speciale të inteligjencës.
Përfaqësuesi i kësaj organizate në Minsk i ka hedhur ato poshtë si "të pavërteta dhe fallsifikime."
XS
SM
MD
LG