Ndërlidhjet

ZAGREB


Autoritetet kroate kanë dërguar në Gjykatën e Hagës një kroat të Bosnjës, i akuzuar për krime lufte nga Gjykata Ndërkombëtare për ish-Jugosllavinë.
I arrestuari, Ivica Rajic, është arrestuar në Kroaci në prillin e kaluar dhe akuzohet për vrasjen e 16 boshnjakëve dhe shkatërrimin e fshatit Stupni Doll.
XS
SM
MD
LG