Ndërlidhjet

HEBRON


Forcat izraelite kanë arrestuar 130 palestinezë në qytetet e Hebronit dhe Nablusit në Bregun Perëndimor.
Zyrtarët e ushtrisë thonë se ata janë aktivistë të Hamasit apo mbështetës të grupeve militante.
Yasser Rabbo, ministër në kabinetin palestinez ka deklaruar se këto aksione vetëm sa "pengojnë cdo lëvizje përpara" në procesin e paqes.
Kryeministri palestinez, Abass, po ushtron presion mbi Hamasin që të pranojnë armëpushimin, qoftë dhe të përkohshëm me Izraelin.
XS
SM
MD
LG