Ndërlidhjet

BAGDAT


Gjashtë ushtarë britanikë janë vrarë dhe tetë të tjerë janë plagosur në dy sulme të vecanta në jug të Irakut.
Kjo është bërë e ditur nga autoritetet britanike, ndërsa zëdhënësi i kryeministrit Blair, ka nënvizuar se të gjitha viktimat janë shkaktuar në njërin nga incidentet.
Ndërsa në pjesë të ndryshme të vendit pesë irakianë kanë vdekur gjatë shkëmbim zjarrit me trupat amerikane.
XS
SM
MD
LG