Ndërlidhjet

LONDËR


Presidenti rus, Vladimir Putin dhe bashkëshortja e tij, kanë mbërritur për vizitë zyrtare në Londër.
Fillimisht ata janë pritur nga mbretëresha Elizabetë, princi Charles dhe kryeministri Blair.
Bashkëpunimi dypalësh do jetë në qendër të vizitës.
Kjo është vizita e parë e një kryetari shteti të Rusisë në Britani në 130 vjetët e fundit.
XS
SM
MD
LG