Ndërlidhjet

GAZË


Dy pjesëtarë të grupit militant palestinez Hamas janë vrarë gjatë një shkëmbim zjarri me ushtrinë izraelite në qytetin Beit Hanoun në Rripin e Gazës.
Gjithashtu është plagosur një ushtar izraelit.
Përleshja ka ndodhur para takimit të zyrtarëve palestinezë dhe izraelitë të sigurisë, që duhej të diskutojnë tërheqjen e ushtrisë Izraelite nga Rripi i Gazës dhe qyteti Betlehem në Bregun Perëndimor.
XS
SM
MD
LG