Ndërlidhjet

TEHERAN


Ligjvënësit iranienë kanë kërkuar nga presidenti Mohammad Khatami të marrë në mbrojtje studentët që protestuan kundër regjimit klerik në Republikën Islamike.
Liderët e studentëve dhe ligjvënësit thonë se qindra studentë janë arrestuar, kurse vend ndodhja e tyre mbetet e panjohur.
XS
SM
MD
LG